Živě

Kouč O'Neill s fotbalisty Severního Irska o ME už bojovat nebude

22. dubna 2020 17:06 - Praha

Po více než osmi opustil Michael O'Neill funkci trenér fotbalistů Severního Irska. Padesátiletý kouč, který vede Stoke City v druhé anglické lize, se rozhodl skončit po odložení dodatečných bojů o účast na mistrovství Evropy.

 

Profimedia.cz

Severní Irsko mělo hrát semifinále play off proti Bosně a Hercegovině už na konci března. V případě výhry by narazilo na lepšího z utkání Slovensko - Irsko. UEFA však kvůli pandemii koronaviru musela barážové zápasy odložit, hrát by se měly na podzim.

O'Neill měl reprezentaci vést ještě v play off, ale po jeho odložení se rozhodl skončit nyní. "Rád bych vedl mužstvo v play off a postoupil s ním na další velký turnaj, ale kvůli současné situaci to nejde. Po pečlivém zvažování a jednání s národní asociací cítím, že teď je ta pravá chvíle odejít," uvedl bývalý severoirský reprezentant.

Reprezentace se ujal v roce 2011 a postoupil s ní na ME v roce 2016, kde vypadla v osmifinále. Pro Severní Irsko to byla první účast na velkém akci po 30 letech. Angažmá ve Stoke City si přibral loni v listopadu.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.