Mistrovství Evropy fotbalistek se bude hrát až v roce 2022

23. dubna 2020 14:15 - Praha

Mistrovství Evropy fotbalistek, které se mělo konat v Anglii příští rok, bylo podle očekávání o rok odloženo. Posun ženského Eura tak zabrání kolizi s mužským šampionátem, který Evropská fotbalová unie UEFA kvůli pandemii koronaviru přesunula z letošního na příští léto.

 

twitter@UEFAWomensEURO

Ženský turnaj byl přeložen na 6. až 31. července 2022 i proto, že organizátoři chtějí při obou ME využívat londýnský stadion Wembley. Příští rok se uskuteční i odložené olympijské hry v Tokiu, kde se rovněž představí fotbalistky.

"Díky posunutí Eura bude náš hlavní ženský turnaj jediným velkým fotbalovým šampionátem v létě 2022 a bude mít pozornost, jakou si zaslouží," řekl předseda UEFA Aleksander Čeferin během jednání výkonného výboru.

O účast na šampionátu bojují i české fotbalistky, které jsou v pětičlenné skupině D s dvěma výhrami a jednou porážkou zatím třetí za Polskem a Španělskem.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: