Brazilští futsalisté postoupili popáté do finále MS

RIO DE JANEIRO

Brazilští a španělští futsalisté svedou v neděli boj o titul mistrů světa. Domácí hráči si v Riu de Janeiro zajistili popáté v historii postup do finále, když ve čtvrtečním dramatickém duelu porazili Rusko 4:2. Španělsko udrželo šanci na obhajobu výhrou 3:2 po prodloužení nad Itálií.

Brazílie tak má zajištěn šestý cenný kov z šestého MS. Pouze před čtyřmi lety nepostoupila do finále, když podlehla na penalty pozdějším vítězům ze Španělska.

Ve čtvrtečním utkání se domácí tým rychle dostal do dvoubrankového vedení, přestože více střeleckých příležitostí měl soupeř. K dramatické koncovce směřoval zápas poté, co se v 26. minutě podařilo Chamadijevovi snížit na 2:3.

Přestože měli Brazilci jedinečnou šanci zvýšit z brejku opět na dvoubrankový rozdíl, tři minuty před koncem jim zatrnulo po tyčce, kterou nastřelili Rusové při útoku tří na jednoho. O několik sekund později ale přece jen rozjásal domácí fanoušky Gabriel a stanovil konečný výsledek.

Druhé semifinále bylo reprízou boje o titul z roku 2004 a skončilo sportovní tragédií pro nejlepšího hráče Italů na tomto šampionátu Fogliu. Ten zachránil svůj tým již v zápase čtvrtfinálové skupiny proti Íránu, nyní v 27. minutě vyrovnal na 1:1, ale v poslední sekundě prodloužení si dal vlastní gól.

Jeho teč se odrazila od tyče italské branky a ve snaze odkopnout míč se Foglia trefil do vlastní sítě současně s vypršením desetiminutového prodloužení. Už v něm se obhájci stříbra zachraňovali brankou Grany na 2:2 necelé dvě minuty před koncem.

MS ve futsale - semifinále:
Brazílie - Rusko 4:2 (3:1)
Branky: 4. Schumacher, 8. Falcao, 19. Vinícius, 38. Gabriel - 18. Pula, 26. Chamadijev.
Španělsko - Itálie 3:2 po prodl. (1:1, 1:0)
Branky: 5. Daniel, 45. Fernandao, 50. vlastní Foglia - 27. Foglia, 49. Grana.