Rubriky:

Ostatní

V Bulharsku změnili formát fotbalové ligy a v červnu začnou hrát

7. května 2020 16:56 - Praha

Bulharská fotbalová liga, kterou vede obhájce titulu Ludogorec Razgrad českého trenéra Pavla Vrby, bude po pauze zaviněné pandemií koronaviru znovu pokračovat 5. června. Hrát se bude bez diváků a také ve zkráceném formátu, aby dokončení soutěže trvalo pouze měsíc.

 

ludogorets.com

Bulharský svaz rozhodl, že kluby dohrají zbývající dvě kola základní části a poté bude následovat zkrácená nadstavba. V šestičlenné skupině o titul a ve dvou čtyřčlenných skupinách o udržení se odehraje pouze pět kol místo původně plánovaných deseti. Sezona skončí 11. července a nový ročník odstartuje Superpohárem o dva týdny později.

Bulharská liga byla kvůli nákaze covid-19 přerušena v polovině března. Razgrad, který bývalý kouč Plzně a české reprezentace Vrba převzal loni v prosinci, vede tabulku základní části o devět bodů před Levski Sofia, Lokomotivem Plovdiv a CSKA Sofia.

Vrba začíná mít jasno: Bulharská liga plánuje restart na 5. nebo 12. června

Bulharské kluby dostaly od příštího týdne povolení k přípravě za přísných hygienických opatření, která budou provázet i obnovení soutěže. Lékařská komise svazu také doporučila občerstvovací přestávky v průběhu obou poločasů a týmy by měly mít k dispozici o jedno střídání navíc.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.