Rubriky:

Ostatní

Na fotbal se prosází 350 miliard dolarů, třetina z toho nelegálně

11. listopadu 2008 10:06 - CURYCH

Příjmy ze sázek na fotbal po celém světě se ročně pohybují kolem 350 miliard dolarů, téměř třetinu této částky přitom tvoří nelegální sázky. Na kongresu v Curychu to uvedli experti organizace Early Warning System (EWS), kterou mezinárodní fotbalová federace FIFA založila pro boj s nelegálními sázkami.

 

NOVINKY/Ondřej Krynek

"Podle průzkumů jde o více než 100 miliard dolarů a jedná se o příjmy nelegálního asijského sázkařského trhu," řekl agentuře Reuters šéf strategického oddělení EWS Wolfgang Feldner. "Chceme bojovat hlavně s Asií, protože sázení v Evropě je hodně kontrolováno, existuje spousta zákonů a pro boj s nelegálními sázkami se dělá hodně," dodal.

Navzdory tomu je však největším problémem vyšetřovatelů najít důkazy pro spojení nelegálních sázek s ovlivňováním zápasů. "V uplynulých dvou sezónách byly výsledky více než 25 zápasů spadajících pod UEFA velmi pravděpodobně zmanipulovány. Ale vyšetřování stále pokračuje," uvedl Carsten Körl, šéf společnosti Sportradar, která sázení monitoruje.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.