Rubriky:

Ostatní

Legendární kouč Vejvoda má na Julisce pamětní desku

24. listopadu 2008 18:20 - PRAHA

Na stadiónu fotbalové Dukly Praha byla v pondělí odhalena pamětní deska legendárního trenéra Jaroslava Vejvody, který se výrazně podepsal pod nejslavnější období týmu z Julisky. Akt napsal symbolickou tečku za sérií podzimních oslav, kterými si armádní klub připomněl 60. výročí svého založení.

Na Julisce, kde nyní seniorský tým hraje druhou nejvyšší soutěž, se ocenění dočkaly i další slavné postavy historie Dukly. Třináct hráčů v čele s Josefem Masopustem, nejlepším fotbalistou Evropy za rok 1962, převzalo pamětní odznaky vydané právě k příležitosti založení armádního sportu.

Vedle Masopusta byli na Julisce vyznamenáni i Josef Hájek in memoriam, dále pak Jan Brumovský, Ján Geleta, Josef Jelínek, Miloslav Jícha, Karel Knesl, Rudolf Kocek, Rudolf Kučera, Ivan Novák, Ladislav Novák, Radomír Sokol a Jiří Čadek, který medaili převzal už dnes dopoledne v nemocnici, kde se zotavuje po operaci. Vybraní zástupci mladší generace z přelomu sedmdesátých a osmdesátých let medaili obdrží v létě příštího roku.

Pondělní slavnost na Julisce však byla věnovaná především uctění památky slavného kouče Vejvody, který v šedesátých a sedmdesátých letech dovedl tým k šesti ligovým titulům, vychoval řadu elitních hráčů a Dukla pod jeho vedením zářila i na mezinárodní scéně.

Pamětní desku, umístěnou jen kousek od okna naproti hlavní tribuně, z nějž Vejvoda pozoroval utkání "své" Dukly a uděloval odtud vysílačkou pokyny svým asistentům na lavičku, odhalil Masopust společně s Vejvodovou dcerou Evou Přibylovou.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.