Rubriky:

Ostatní

Bývalý ruský fotbalový reprezentant Pogrebňak má koronavirus

22. května 2020 11:57 - Jekatěrinburg

Bývalý ruský fotbalový reprezentant Pavel Pogrebňak byl pozitivně testován na koronavirus. Projevují se u něj pouze mírné příznaky nemoci. Informoval o tom web Uralu Jekatěrinburg, za který hraje.

 

Dmitri Lovetsky, ČTK/AP

"Pavlova nemoc je mírná, jeho život nic neohrožuje. Pavel se cítí dobře a je pod nepřetržitým lékařským dohledem. Přejeme Pavlovi brzké uzdravení a návrat na hřiště," uvedl Ural v prohlášení.

Šestatřicetiletý rodák z Moskvy začal kariéru v tamním Spartaku a v průběhu let nastupoval za Zenit Petrohrad, Stuttgart, Fulham či Reading. Za ruskou reprezentaci vstřelil osm branek v 33 utkáních a zúčastnil se evropského šampionátu 2012. Za Ural, který sídlí v Jekatěrinburgu, hraje od léta 2018.

Rusko otevře hranice pro zahraniční sportovce a trenéry

Ruská liga byla kvůli šíření nového typu koronaviru zastavena 17. března. Minulý týden vedení soutěže oznámilo plán restartovat sezonu 21. června. Týmy odehrály 22 kol a do konce jich zbývá osm, což chce svaz stihnout během měsíce do 22. července. Tabulku vede Petrohrad o devět bodů před Krasnodarem a Lokomotivem Moskva.

Rusko eviduje 326.000 nakažených lidí, což je po USA nejvíce na světě. Na komplikace spojené s onemocněním covid-19 zemřelo v zemi 3249 lidí.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní