Rubriky:

Ostatní

Argentinci pro určení polohy zdi při fotbale budou používat sprej

10. prosince 2008 17:32 - BUENOS AIRES

Argentinská fotbalová asociace (AFA) schválila používání rychle smyvatelného spreje, kterým rozhodčí při volných kopech vyznačí předepsanou vzdálenost zdi od míče. Novinka byla zatím testována ve druhé lize a od příští sezony ji budou moci sudí využít v nejvyšší soutěži.

V praxi bude použití spreje vypadat tak, že rozhodčí udělají čáru ve vzdálenosti 9,15 metru od míče, kde se může pohybovat nejbližší obránce. Za ni se pak postaví zeď. Značka, která během minuty zmizí, má zabránit tomu, aby se bránící hráči přibližovali k míči.

AFA používání spreje v uplynulých šesti měsících testovala ve druhé lize a rozhodčí s ním v posledních letech pracovali i v některých brazilských soutěžích.

Vynálezcem spreje je sportovní novinář Pablo Silva, jenž na jeho vývoji začal s chemiky pracovat po vlastní špatné zkušenosti s chováním protihráčů, kteří se stavějí do zdi.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.