Rubriky:

Ostatní

Nejlepší fotbalistka světa Marta bude hrát v Los Angeles

12. ledna 2009 17:49 - CURYCH

Dvojnásobná nejlepší fotbalistka světa Marta bude hrát v nové americké ženské lize Womens's Professional Soccer (WPS) za tým Los Angeles Sol. Dvaadvacetiletá Brazilka do Kalifornie míří ze švédské Umey.

Marta o přestupu informovala před dnešním galavečerem FIFA v Curychu, kde může potřetí za sebou získat cenu pro nejlepší fotbalistku světa. Dvojnásobná stříbrná olympijská medailistka a vicemistryně světa odchází ze Švédska po čtyřech sezonách, během nichž pomohla Umee ke čtyřem titulům.

Brazilská reprezentantka se v Los Angeles potká s jinou fotbalovou hvězdou - Davidem Beckhamem. Anglický fotbalista momentálně hraje v AC Milán, v Itálii by však měl během pauzy MLS pouze hostovat z klubu Los Angeles Galaxy, který má stejného majitele jako ženský celek Sol a hraje na stejném stadionu.

Nová soutěž WPS, která v Americe nahradí před pěti lety zaniklou Women's United Soccer Association, odstartuje na jaře. Vedle týmu Los Angeles Sol se jí zúčastní celky z Bostonu, Chicaga, Dallasu, New Jersey, St. Louis a Washingtonu.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.