Smutná zpráva! Zemřela legenda pražského fotbalu

4. června 2020 18:01 - Praha

Fotbalový svět zasáhla smutná zpráva. Ve čtvrtek 4. června zemřel v 92 letech legendární funkcionář Josef Vavruška, emeritní sekretář třetiligové Admiry. Pro klub z Kobylis pracoval přes padesát let a byl tak jednou z nejvýraznějších postav pražského klubu. Ten smutnou zprávu zveřejnil na internetových stránkách.

 

FK Admira

Admira uctila už dříve práci, kterou Vavruška pro klub odvedl tím, že po něm pojmenovala tribunu. Věčně usměvavý chlapík byl totiž symbolem klubu z Kobylis. I když pražské kluby často čelí na hřištích mimo hlavní město nepřátelským reakcím, Vavruška měl u všech velký respekt.

„Kdyby měla Admira měnit klubový znak, klidně by tam mohl být pan Vavruška. Je to legenda," prohlásil kapitán týmu Jan Martinic v době, kdy se slavilo padesát let působení Vavrušky v klubu.

Teď se na Josefa Vavrušku bude v Kobylisích už jen vzpomínat. Třetiligový klub uctí jeho památku minutou ticha před nejbližším zápasem.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.