Fanoušci Boky Juniors označili Maradonu za zrádce

19. března 2009 11:22 - BUENOS AIRES

Boca Juniors je nejoblíbenějším klubem legendárního Argentince Diega Maradony, ale ten je pro fanoušky tohoto fotbalového týmu zrádcem. Při nedělním zápase s Argentinos Juniors dali současnému trenérovi národního týmu jasně najevo, že v jeho sporu s Juanem Románem Riquelmem stojí za hvězdou svého týmu.

Riquelme minulý týden ohlásil konec reprezentační kariéry, protože s Maradonou není schopen spolupracovat. Kapitán olympijských vítězů se nezúčastnil ani jednoho z přípravných utkání, v nichž Maradona zatím národní tým vedl. Kouč to vysvětloval jeho klubovými povinnostmi, ale Riquelmeho se dotklo, že se o své neúčasti dozvěděl až z novin.

Před nedělním utkáním fanoušci Boky Juniors svého tvůrce hry přivítali bouřlivým potleskem a v ochozech se objevily transparenty, které někdejšího hrdinu Maradonu označily za zrádce.

Maradona to celé osobně sledoval ze své lóže na stadiónu Bombonera a nebylo mu to příjemné. "V duši mě bolí, že mě považují za zrádce, ale nemohu s tím nic udělat. Diváky z ničeho neviním, mají právo podpořit, koho chtějí. Nemůžu s tím udělat vůbec nic kromě toho, že budu pokračovat ve své cestě," uvedl v rozhovoru pro Radio Mitre.

Fanoušci podle něj nepochopili, že Riquelmeho v národním týmu pro důležité zápasy chtěl. Přesto neuvažuje o tom, že by na klub zanevřel. "Samozřejmě, že se vrátím. Poslední věc v životě, kterou bych udělal, by bylo naštvat se na Boku," dodal.

ČTK

Časová osa: Ostatní

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.