Živě

Bývalý viceprezident FIFA dostal čtyři a půl roku vězení, už si je odpykal

30. června 2020 11:18 - New York

Bývalý viceprezident FIFA Alfredo Hawit z Hondurasu po čtyřech a půl letech opustil americké vězení. Newyorská soudkyně Pamela Chenová mu v pondělí za korupci vyměřila trest v délce, jakou už si za mřížemi odpykal.

 

Mark Lennihan, ČTK/AP

"Svých činů velmi lituje. Prokázal mimořádnou dávku odpovědnosti," uvedla soudkyně.

Osmašedesátiletý Hawit pykal za přijímání úplatků v řádu milionů dolarů při prodeji marketingových práv na fotbalové turnaje v Jižní Americe. Zatčen byl v prosinci 2015 v Curychu spolu s dalším tehdejším místopředsedou FIFA Juanem Ángelem Napoutem z Paraguaye. Hawit byl v té době také dočasným předsedou konfederace CONCACAF sdružující země Severní a Střední Ameriky.

Po návratu do Hondurasu bude Hawit dva roky v podmínce. FIFA ho už dříve potrestala doživotním zákazem činnosti ve fotbale.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.