Rubriky:

Ostatní

Naplivali nám do tváře, zlobí se fandové na fotbalisty po velkém triumfu

9. července 2020 18:55 - Bratislava

Žádná společná radost s fandy. Fotbalisté Slovanu Bratislava se po výhře 1:0 ve finále domácího poháru nad Ružomberkem vyhnuli tradiční děkovačce s tribunami, což příznivce pořádně napružilo. Zejména kotel, kde se sdružuje nejtvrdší jádro.

 

Profimedia.cz

„Nemilým překvapením byla reakce týmu a postoj k jeho dvanáctému hráči. Po slavnostním ceremoniálu jsme se společné děkovačky nedočkali,“ cituje stanovisko ultras Slovanu pravda.sk.

Proč to všechno? Hráči Slovanu podle slovenských médií reagovali na události z předchozího ligového zápasu s Michalovci. Během něj vytáhl kotel transparent s nápisem White Lives Matter, který se ve světě začal objevovat jako reakce na diskuse o rasismu po případu smrti George Floyda.

Děkujeme, kapitáne, skandovala Plzeň, když si Hubník naposledy vyměnil míč s Limberským

V kádru Slovanu je i vícero fotbalistů tmavé barvy pleti, kteří se údajně mohli cítit dotčeni. Podobným projevům se sice tentokrát fanoušci Slovanu vyhnuli, zato atakovali Slovenský fotbalový svaz, organizátora poháru. Na šéfa slovenského fotbalu Jána Kováčika padaly vícekrát během zápasu drsné urážky.

Úplně osamoceni ale fandové nezůstali. „Milým překvapením bylo, že jako jediní dva z celého klubu přišli s námi oslavit triumf majitel (Ivan Kmotrík) a sportovní ředitel (Richard Trutz). Ostatní nám naplivali do obličeje,“ dodali naštvaní ultras na Facebooku.

Slovan čeká ještě poslední zápas sezony, také doma. V sobotu přivítá v derby Trnavu, po zápase mají přijít na řadu další oslavy – mistrovské.

vap, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.