Živě

VIDEO: Španělský kanonýr Torres přepsal hattrickem historii

15. června 2009 15:15 - RUSTENBURG/ PRAHA

Hned první zápas fotbalového Poháru FIFA v Jihoafrické republice stačil španělskému kanonýrovi Fernando Torresovi, aby přepsal historii. Jak samotného turnaje, jenž se letos koná poosmé a je vlastně generálkou na světový šampionátu v Jižní Africe v příštím roce, tak i španělské reprezentace.

 

Dylan Martinez, Reuters

V zahajovacím duelu  Španělů v Poháru  FIFA proti Novém Zélandu byl pětadvacetiletý legionář z Liverpoolu Fernando Torres při mimořádné střelecké chuti. Novozélandskému gólmanovi Mossovi nasázel během pouhých jedenácti minut hattrick, což se v historii tohoto turnaje ještě nikdy nikomu nepovedlo. Přitom Pohár FIFA se hraje již od roku 1992 a letos je na programu už osmý ročník.

Torres vletěl do zápasu s Novým Zélandem jako parní válec, který sám za jedenáct minut přejel Novozélanďany. První gól vstřelil hned v 6. minutě, druhý přidal ve 14. minutě a třetí připojil o tři minuty později.

Vyrovnal tím i teprve pár dnů starý rekord španělské fotbalové reprezentace, který vytvořil v přátelském utkání proti Azerbajdžánu David Villa. Ten cestou na Pohár FIFA nastřílel v Baku hattrick také během jedenácti minut a zařídil tak vítězství Španělů 6:0. A ještě jeden rekord Torres má - v prvních dvaceti minutách se mu podařilo docílit hattricku rychleji, než někdejšímu vyhlášenému španělskému střelci Rubiovi. Ten na něho před osmdesáti lety v roce 1929 v zápase proti Portugalcům potřeboval celých dvacet minut.

Pro Torrese šlo o druhý hattrick v dresu Španělska - prvního dosáhl v kvalifikaci o postup na MS 2006 v říjnu 2005 proti San Marinu.

Mimochodem - po výhře nad Novým Zélandem má i španělská reprezentace na dosah jeden rekord. Šňůru zápasu bez porážky totiž natáhla už na 33 utkání, což je pochopitelně evropský rekord. A navíc - a jen dva duely dělí úřadující mistry Evropy, aby vyrovnali světový rekord Bezilců, kteří neprohráli 35 zápasů v řadě.

zp, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.