Živě

Koronavirus ve Spartě. Rezerva přerušuje přípravu

19. července 2020 18:08 - Praha

Teprve v pondělí zahájili přípravu na novou sezonu, ještě v sobotu odehráli přátelský duel proti béčku Liberce (prohra 3:4), jenže hned o den později hlásí rezerva fotbalové Sparty nepříjemnou novinku. Z důvodu výskytu onemocnění covid-19 v týmu Letenští přerušují přípravu na nadcházející ročník ČFL.

 

https://sparta.cz/

„Béčko bude následujících 14 dní z rozhodnutí vedení v karanténě a ruší soustředění v Písku. Dále bude režim B-týmu koordinován se zástupci hygieny," uvedla Sparta na svých oficiálních stránkách.

Svěřenci trenéra Michala Horňáka, do jehož kádru patří i zkušený záložník Lukáš Vácha, nepřijdou jen o soustředění v Písku, neboť v době čtrnáctidenní karantény byly v plánu i přípravné duely s béčkem Jablonce, Olešníkem a Pískem.

Karanténa sparťanské rezervy by neměla ohrozit start přípravy prvoligového áčka, které se poprvé sejde v pátek, kdy na FTVS absolvuje fyzické testy.

Jeden případ koronaviru se podle ČTK objevil i v druholigovém Vyšehradě, kterému teprve před pěti dny skončila sezona. Hráči jsou kvůli tomu v karanténě a nemohou na dovolenou.

škv, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.