Ostatní

Paris Saint-Germain - St. Etienne 1:0 Fotbalisté PSG vyhráli po ligovém titulu i Francouzský pohár

24. července 2020 23:19 - Paříž

Fotbalisté Paris Saint-Germain vyhráli potřinácté v historii Francouzský pohár. Ve finále, které na pařížském Stade de France sledovalo zhruba 5000 diváků, porazili St. Etienne 1:0. Vítěznou branku vstřelil už ve 14. minutě brazilský kanonýr Neymar.

Christian Hartmann, Reuters

St. Etienne hrálo více než hodinu v oslabení poté, co v 31. minutě dostal červenou kartu za faul na Kyliana Mbappého kapitán Loic Perrin. Jednadvacetiletý francouzský reprezentant utrpěl po jeho skluzu zranění kotníku a musel vystřídat.

Fotbalisté Paris Saint-Germain slaví v této sezoně už druhou trofej. Mistrovský titul získali na konci dubna poté, co byla francouzská liga po březnovém přerušení kvůli koronaviru předčasně ukončena.

Jablonský pomohl gólem Cracovii k triumfu v Polském poháru

Ve hře jsou svěřenci trenéra Thomase Tuchela ještě na dvou frontách - 31. července je čeká finále Ligového poháru s Lyonem, 12. srpna nastoupí v Lisabonu ke čtvrtfinále Ligy mistrů proti Bergamu.