Živě

Fotbalisté Zenitu vyhráli Ruský pohár. Trofej ale hned zničili

25. července 2020 21:17 - Jekatěrinburg/Praha

Ruskému klubovému fotbalu kraluje Zenit Petrohrad. Po úspěšné obhajobě titulu v sobotu vybojoval také Ruský pohár a slaví double. Ve finále porazil Chimki Moskva 1:0. Ve finálovém duelu v Jekatěrinburgu dal jediný gól kapitán ruské reprezentace Arťom Dzjuba, který v závěru proměnil penaltu.

 

Twitter

Petrohradský klub slaví zisk poháru po čtyřech letech, celkově získal trofej popáté v historii. Samotný pohár nicméně nepřežil ani první oslavy přímo na hřišti. Při vítězném juchání spadla ze skleněné trofeje poklice a rozbila se. Pravděpodobným viníkem nehody byl někdejší obránce Chelsea Branislav Ivanovič.

Hráči si ale z částečné destrukce poháru nic moc nedělali a vesele s ním slavili dál.

Svěřenci Sergeje Semaka mohou své letošní tažení korunovat 7. srpna v ruském Superpoháru, v němž vyzvou vicemistra Lokomotiv Moskva.

Finále Ruského fotbalového poháru:
Zenit Petrohrad - Chimki Moskva 1:0
roj, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.