Živě

Novák kvůli zranění nedohrál, ale má trofej z třetí země

29. července 2020 22:35 - Ankara

Fotbalový obránce Filip Novák získal s Trabzonsporem po finálové výhře 2:0 nad Alanyasporem Turecký pohár a má trofej z třetí země. Domácí pohár získal i s Jabloncem, s Midtjyllandem vyhrál dánskou ligu. Kvůli zranění ale musel v 78. minutě vystřídat.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Trabzonspor si spravil chuť po nevydařeném ligovém závěru, kdy mu titul vyfoukl Basaksehir. V dnešním finále před prázdným hledištěm v Istanbulu otevřel skóre po 25 minutách Abdülkadir Ömür. V dlouhém nastavení přidal pojistku nejlepší ligový střelec Nor Alexander Sörloth.

Triumf v domácím poháru slaví Trabzonspor podeváté, poprvé po deseti letech. Pro třicetiletého reprezentačního obránce Nováka, kterému vypršela smlouva, to může být tečka za dvouapůlročním angažmá v Turecku.

Finále Tureckého fotbalového poháru:
Trabzonspor - Alanyaspor 2:0
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.