Rubriky:

Ostatní

Oba finalisté brazilské ligy porušili protikoronavirová opatření

4. srpna 2020 10:25 - Sao Paulo

Oběma finalistům brazilské fotbalové ligy ve státu Sao Paulo hrozí trest za porušení protikoronavirových opatření. Zatímco zástupci Corinthians odmítli další testy, hráči Palmeiras zase mohli po každém zápase odjet domů. Obojí odporuje protokolu, který v rámci šíření covidu-19 zavedl tamní fotbalový svaz. Chování Corinthians i Palmeiras kritizovali fanoušci obou klubů.

 

Kai Pfaffenbach, Reuters

Corinthians uvedli, že už byli testováni dvakrát a k další vlně nebyli vyzváni, neboť poslední dva týdny strávili na rozdíl od svého finálového soupeře v izolaci ve svém tréninkovém středisku. Zástupci svazu později oznámili, že Corinthians musí podstoupit testy až před sobotní odvetou, zatímco Palmeiras už před středečním úvodním finále.

Příští týden se v Brazílii s tříměsíčním zpožděním rozběhne celostátní liga, která se bude hrát až do února. S více než 94 tisíci úmrtími a 2,7 miliony nakažených koronavirem patří Brazílie k nejpostiženějším zemím světa.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.