Rubriky:

Ostatní

Podpora boje proti rasismu? Někteří fanoušci Ondráškův tým vybučeli

13. srpna 2020 11:38 - Praha

Po více než pěti měsících si útočník Zdeněk Ondrášek s týmem Dallasu opět zahrál utkání MLS. Texaský klub, který kvůli několika fotbalistům nakaženým koronavirem přišel o ligový turnaj v Orlandu, ve středu podlehl doma Nashvillu 0:1. Ondrášek přišel na hřiště v 74. minutě za bezbrankového stavu, který čtyři minuty před koncem prolomil útočník Nashvillu David Accam.

sntv

Zápas v Dallasu se hrál jako první z utkání velkých zámořských ligových soutěží po koronavirové pauze za přítomnosti fanoušků. Na stadion smělo 5100 diváků, přišlo jich 2912.

Dallas stihl v březnu před přerušením sezony odehrát dva ligové zápasy, Ondrášek v obou skóroval. Turnaje v Orlandu se kvůli nákaze v mužstvu nezúčastnil ani Nashville.

Útočník Ondrášek je s Dallasem v karanténě: Už máme třináct nakažených, spoluhráči mi závidí

Oba týmy před zápasem poklekly při americké hymně na protest proti sociální a rasové nerovnosti, za což si vyslechly od některých fanoušků bučení. Reakce diváků pobouřila obránce Dallasu Reggieho Cannona.

"Jsou tu fanoušci, kteří na vás bučí kvůli tomu, že si stojíte za tím, čemu věříte. Podporují to miliony lidí, my jsme o tom diskutovali s ostatními týmy i vedením ligy a pak na nás bučí fanoušci na vlastním stadionu. Myslím, že to bylo naprosto nechutné," prohlásil Cannon.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.