Živě

Podpora boje proti rasismu? Někteří fanoušci Ondráškův tým vybučeli

13. srpna 2020 11:38 - Praha

Po více než pěti měsících si útočník Zdeněk Ondrášek s týmem Dallasu opět zahrál utkání MLS. Texaský klub, který kvůli několika fotbalistům nakaženým koronavirem přišel o ligový turnaj v Orlandu, ve středu podlehl doma Nashvillu 0:1. Ondrášek přišel na hřiště v 74. minutě za bezbrankového stavu, který čtyři minuty před koncem prolomil útočník Nashvillu David Accam.

sntv

Zápas v Dallasu se hrál jako první z utkání velkých zámořských ligových soutěží po koronavirové pauze za přítomnosti fanoušků. Na stadion smělo 5100 diváků, přišlo jich 2912.

Dallas stihl v březnu před přerušením sezony odehrát dva ligové zápasy, Ondrášek v obou skóroval. Turnaje v Orlandu se kvůli nákaze v mužstvu nezúčastnil ani Nashville.

Útočník Ondrášek je s Dallasem v karanténě: Už máme třináct nakažených, spoluhráči mi závidí

Oba týmy před zápasem poklekly při americké hymně na protest proti sociální a rasové nerovnosti, za což si vyslechly od některých fanoušků bučení. Reakce diváků pobouřila obránce Dallasu Reggieho Cannona.

"Jsou tu fanoušci, kteří na vás bučí kvůli tomu, že si stojíte za tím, čemu věříte. Podporují to miliony lidí, my jsme o tom diskutovali s ostatními týmy i vedením ligy a pak na nás bučí fanoušci na vlastním stadionu. Myslím, že to bylo naprosto nechutné," prohlásil Cannon.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.