Rubriky:

Ostatní

Etická komise FIFA uzavřela Infantinovo vyšetřování bez trestu

19. srpna 2020 19:08 - Curych/Praha

Etická komise Mezinárodní fotbalové federace FIFA uzavřela interní vyšetřování předsedy Gianniho Infantina, v kauze schůzek se švýcarským generálním prokurátorem Michaelem Lauberem ale neshledala dostatek důkazů k vynesení jakéhokoliv trestu. Případem se FIFA zabývala od května.

 

Peter Dejong, ČTK/AP

"Po přezkoumání všech relevantních dokumentů a důkazů bylo rozhodnuto zastavit řízení kvůli nedostatku přesvědčivých důkazů o porušení etických pravidel FIFA," uvedli zástupci FIFA v prohlášení.

Infantina začaly na konci července kvůli třem schůzkám s Lauberem vyšetřovat švýcarské úřady, které mají podezření na podněcování ke zneužití moci. Lauber totiž vedl vyšetřování více než dvaceti případů, v nichž byli činovníci FIFA podezřelí z korupce. Infantino ale jakékoliv provinění opakovaně odmítl.

Korupční skandál ve vedení světového fotbalu znovu ožívá?

"Během těchto schůzek nedošlo ani vzdáleně k ničemu ilegálnímu. Už jen myšlenka, že by tomu tak mohlo být, je absurdní," napsal Infantino v dopise všem 211 členským asociacím FIFA. Za padesátiletého Švýcara se už dříve postavila FIFA, kterou bývalý zdiskreditovaný předseda Sepp Blatter vyzval k Infantinovu suspendování.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.