Rubriky:

Ostatní

Největší fotbaloví kouzelníci nosí dres Barcelony

13. ledna 2010 13:20 - WIESBADEN

Nejkreativnější fotbalisty má podle Mezinárodní federace fotbalových historiků a statistiků (IFFHS) FC Barcelona. V anketě o nejlepšího tvůrce hry roku 2009 obsadili hráči katalánského celku hned tři z prvních čtyř pozic. Nejvíce hlasů dostal stejně jako loni Xavi před držitelem Zlatého míče pro nejlepšího hráče roku 2009 Lionelem Messim.

Čtvrtý pak byl Andrés Iniesta. Hegemonii barcelonských fotbalistů narušil pouze Brazilec Kaká z Realu Madrid.

Devětadvacetiletý Xavi je odchovancem Barcelony a již několik sezón patří ke klíčovým hráčům. Uplynulá sezóna mu však mimořádně vyšla a pomohl týmu k zisku hned šesti trofejí, mimo jiné k triumfu v Lize mistrů a španělské lize. V obou soutěžích byl nejlepším nahrávačem a byl oceněn jako nejlepší záložník. Velkou zásluhu má i na výkonech úspěšné španělské reprezentace.

V hlasování odborníků z 81 zemí dostal Xavi 164 hlasů, o 21 více než Messi. Ve čtvrtém ročníku ankety Xavi obhájil loňské vítězství. Před ním vyhráli v roce 2007 Kaká a rok dříve legendární Zinedine Zidane.

ČTK

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.