Rubriky:

Ostatní

Trest pro Messiho? Už je promlčený

11. září 2020 10:10 - Buenos Aires/Praha

Postihu se nakonec bát nemusí. Lionel Messi může nastoupit v úvodním duelu fotbalistů Argentiny v kvalifikaci mistrovství světa. Třiatřicetiletý kanonýr loni v létě dostal za červenou kartu na mistrovství Jižní Ameriky a následné obvinění brazilských pořadatelů z korupce trest na jeden soutěžní zápas, ten je ale podle vyjádření prezidenta Argentinské fotbalové asociace Claudia Tapii již promlčený.

 

Alvaro Barrientos, ČTK/AP

Argentina na jihoamerickém šampionátu obsadila třetí místo poté, co v semifinále prohrála 0:2 s pozdějšími šampiony z Brazílie a následně si v utkání o bronz poradila 2:1 s Chile.

Messi, který duel o třetí místo kvůli červené kartě nedohrál, po obou zápasech kritizoval rozhodčí a turnaj označil za zkorumpovaný.

Od konfederace CONMEBOL za to dostal pokutu, tříměsíční zákaz startu v mezistátních zápasech a trest na jedno soutěžní utkání. Ten si měl odpykat v březnu proti Ekvádoru, jenže kvůli pandemii koronaviru byl začátek kvalifikace MS odložen a v Buenos Aires se bude hrát až 8. října. Tapia ve čtvrtek uvedl, že mu vedení konfederace potvrdilo, že trest je promlčený a Messi může hrát.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.