Rubriky:

Ostatní

Fotbalové MS klubů možná bude nutné odložit

18. září 2020 21:25 - Curych

Mistrovství světa fotbalových klubů se zřejmě nebude moci uskutečnit v plánovaném prosincovém termínu. Kvůli zpoždění, které v mezinárodním kalendáři způsobila koronavirová krize, nemusí být včas dohrány jednotlivé kontinentální soutěže. Řekl to předseda Mezinárodní fotbalové federace Gianni Infantino na online kongresu FIFA.

 

www.fifa.com

Soutěž pro sedmičku klubů měl letos podruhé za sebou hostit Katar v rámci přípravy pořádání mistrovství světa 2022. "Některé konfederace pravděpodobně nebudou mít uzavřené své Ligy mistrů do prosince, je tedy nepravděpodobné, že se tento turnaj uskuteční letos v prosinci, jak bylo naplánováno," řekl Infantino.

Jednou ze zvažovaných možností je přeložení turnaje pro šest vítězů kontinentálních klubových šampionů a mistra pořádající země na pozdější termín, nejspíš na začátek roku 2021. Jistotu startu má zatím jen Bayern Mnichov, který se kvalifikoval srpnovým vítězstvím ve finále Ligy mistrů.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.