Živě

Malík je pozitivní, uklízet po Berbrovi bude pomocí videokonference

26. října 2020 18:57 - Praha
(Aktualizováno: 26. října 2020 19:33)

Český fotbal zasáhl další skandál, je třeba reagovat na zatčení Romana Berbra a spol. Předseda FAČR Martin Malík má pozitivní test na covid-19, přitom na úterý je plánováno důležité zasedání výkonného výboru asociace. Strahovský šéf se ho zúčastní vzdáleným přístupem pomocí videokonference, stejně tak učiní všichni další členové.

 

Jan Tauber/FAČR

Místopředseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Roman Berbr rezignoval po zatčení v souvislosti s údajným ovlivňováním výsledků zápasů na svůj post a na pozice ve výkonném výboru i šéfa plzeňského krajského fotbalového svazu. Komise sudích byla rozpuštěna.

Strahovské vedení má starostí víc než dost, proto je úterní zasedání výkonného výboru zásadní.

GLOSA: Berbrova říše dostala trhliny. Zatím ale jen trhliny…

„Na základě příznaků z druhé poloviny víkendu absolvoval předseda Martin Malík během pondělí test na onemocnění covid-19, jehož vyhodnocení se ve večerních hodinách ukázalo jako pozitivní," oznámil Michal Jurman, mluvči asociace.

Úterní rokování ovšem není ohroženo.

"Předseda je v karanténním režimu a plánovaného výkonného výboru se zúčastní, podobně jako nakonec všichni jeho členové, vzdáleným přístupem pomocí videokonference," avizuje Jurman.

Předseda FAČR Martin Malík kvůli kauze Berbr rezignovat nehodlá

Sport.cz, FAČR

Malík reagoval na skandál vyhlášením sedmera opatření. Teplice a část hnutí ho také vyzývají k rezignaci. Podle stanoviska Sparty či Slavie by však stávající předseda měl i nadále řídit nutné kroky a dovést fotbal do valné hromady.

Co na adresu Dagmar Damkové řekl v pondělí předseda FAČR Martin Malík?

Sport.cz, FAČR

Teď je třeba reagovat na rezignaci místopředsedy Romana Berbra a členky výboru Dagmar Damkové. Oba odstoupili poté, co propukla kauza údajné korupce a ovlivňování výsledků zápasů. Berbr je nejvýše postavenou osobou v aféře a minulou neděli byl jako jeden ze čtyř lidí poslán do vazby. Obviněno již bylo celkem 20 osob.

Nutné je také sestavit novou komisí rozhodčích, Chovancovu výkonný výbor na začátku minulého týdne v reakci na aféru rozpustil.

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.