Celtic před duelem se Spartou prošel do finále Skotského poháru

Edinburgh

Fotbalisté Celticu Glasgow před čtvrtečním utkáním Evropské ligy se Spartou postoupili do finále Skotského poháru. Na neutrálním hřišti v Hampden Parku porazili Aberdeen 2:0. V odloženém finále, které se kvůli pandemii koronaviru odehraje více než sedm měsíců po původně plánovaném květnovém vyvrcholení 20. prosince, se obhájci trofeje utkají s týmem Hearts. Druhý finalista už v sobotu porazil 2:1 po prodloužení Hibernian.

Radost hráčů Celtiku po gólu Mohameda Elyounoussiho (vlevo).

Postup si Celtic zajistil brankami v 18. a 23. minutě, kdy se trefili Ryan Christie a Mohamed Elyounoussi. U obou gólů asistoval Tom Rogic.

Celtic vyhrál poprvé po čtyřech soutěžních utkáních a připravil se na duel se Spartou. Letenské přivítá ve 3. kole Evropské ligy na svém stadionu Celtic Park.