Rubriky:

Ostatní

Del Bosque je podle ankety IFFHS reprezentačním trenérem roku

6. ledna 2011 15:50 - WIESBADEN

Trenér španělských mistrů světa Vicente del Bosque podle očekávání vyhrál anketu Mezinárodní federace fotbalových historiků a statistiků (IFFHS) o nejlepšího reprezentačního trenéra roku 2010. Druhý skončil kouč Německa Joachim Löw před Bertem van Marwijkem z Nizozemska.

 

Sergio Perez, Reuters

Trenér španělského národního týmu vyhrál potřetí za sebou. V roce 2008 byl zvolen Luis Aragonés, šedesátiletý Del Bosque pak obhájil prvenství z následujícího roku. Tentokrát vyhrál s jasným náskokem 130 bodů před Löwem.

Del Bosque dovedl Španělsko k premiérovému triumfu na mistrovství světa. Tým pod jeho vedením za uplynulý rok prohrál pouze tři ze 17 zápasů, z toho jediný soutěžní - ve skupině na MS proti Švýcarsku.

Löw se na druhé místo dostal za to, že dovedl Německo na MS k bronzovým medailím. O 43 bodů porazil Van Marwijka, který dovedl Nizozemsko do finále, kde jeho tým prohrál se Španělskem.

Mezi sedmnáctku oceněných trenérů se dostali jen dva, kteří se svým týmem nebyli na MS. Kouč afrických šampionů z Egypta Hassan Šehata a Zlatko Kranjčar, pod nímž Černá Hora v kvalifikaci ME 2012 ještě neinkasovala.

Šest bodů získal trenér Slovenska Vladimír Weiss, kouč české reprezentace Michal Bílek se neumístil.

Nejlepší fotbalový trenér na reprezentační úrovni za rok 2010 podle ankety IFFHS:
1. Vicente del Bosque (Španělsko) 298 bodů, 2. Joachim Löw (Německo) 168, 3. Bert van Marwijk (Nizozemsko) 125, 4. Óscar Tabárez (Uruguay) 98, 5. Milovan Rajevac (Ghana) 41, 6. Marcelo Bielsa (Chile) 22, 7. Fabio Capello (Anglie) 15, 8. Gerardo Martino (Paraguay) 11, 9. Carlos Dunga (Brazílie) a Zlatko Kranjčar (Černá Hora) oba 7.
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.