Rubriky:

Ostatní

Lavička zůstane i po nevydařené sezóně trenérem FC Sydney

25. února 2011 08:48 - SYDNEY

Trenér Vítězslav Lavička povede dál fotbalisty Sydney. Vedení australského klubu dnes oznámilo, že s českým koučem prodloužilo smlouvu i na příští ročník.

 

archiv

Lavička má za sebou dvě zcela odlišné sezóny. V té první získal s týmem v australské lize mistrovský titul. Letos se však jeho svěřencům vůbec nedařilo a obsadili až deváté místo v jedenáctičlenné tabulce.

O Lavičkově budoucnosti se původně mělo rozhodnout až po vystoupení Sydney v asijské Lize mistrů, do níž vstoupí ve středu zápasem proti korejskému mužstvu Suwon Bluewings, ale nakonec padlo dříve.

"Už jsem to říkal mnohokrát. Miluju tenhle klub, užívám si tu práci. Mé rodině se v Sydney moc líbí, takže jsem tu spokojený," uvedl Lavička na klubovém webu. "V první sezoně jsme byli velmi úspěšní, ta druhá byla hodně obtížná, zvlášť na začátku, ale dál jsme tvrdě pracovali a v letošním roce už to bylo dobré," dodal nejdéle sloužící kouč v historii klubu.

Lavička bude mít nové asistenty

"V pauze zapracujeme na posílení kádru o kvalitní hráče, abychom mohli fotbalem bavit fanoušky i celé město," řekl bývalý trenér Sparty a Liberce. K dispozici bude mít znovu slovenského záložníka Karola Kisela, jenž se do Sydney vrátí poté, co dohraje tuto sezónu v pražské Slavii.

S Lavičkou budou spolupracovat dva noví asistenti. Českého trenéra Michala Zacha a Tonyho Popovice nahradí australský internacionál Steve Corica a Angličan Ian Crook.

Sydney doplatilo v uplynulém ročníku na špatný vstup do soutěže, v níž nedokázalo vyhrát ani jeden z úvodních deseti zápasů. "I když za sebou máme těžkou sezónu, jsme připraveni posílit mužstvo a stavět na úspěchu, který jsme měli v první sezóně pod Vítězslavem. Máme velkou radost, že jsme se s ním dohodli i na příští ročník. Máme k němu naprostý respekt jako k trenérovi i člověku," uvedl na klubovém webu viceprezident Scott Barlow. "Pro klub je to výborná zpráva, máme jasno o budoucnosti," dodal.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.