Slavný Ronaldinho přivedl brazilské mladíky k výhře nad Argentinou

29. září 2011 08:44 - BELÉM

Slavný Ronaldinho v roli kapitána přivedl mladé brazilské fotbalisty k vítězství 2:0 ve středečním prestižním přípravném duelu s Argentinou. V Belému se o góly postarali premiérovým reprezentačním zásahem Lucas a druhá největší hvězda v domácím týmu Neymar.

 

Andre Penner, ČTK/AP

Do utkání zasáhli na obou stranách pouze hráči působící v domácích soutěžích, navíc pouze Ronaldinho, někdejší hvězda Barcelony či AC Milán a dvojnásobný nejlepší hráč světa, byl starší 20 let.

Snem je olympiáda

"Je fantastické hrát s takovými mladými talenty Neymarem nebo Lucasem... Byl jsem povolán, abych těmhle mladým lidem pomohl," řekl novinářům jednatřicetiletý Ronaldinho a dodal, že jeho současným cílem je nominace do olympijského výběru, který mohou doplnit tři hráči nad 23 let. "Mým snem je teď vyhrát olympiádu, ta mi ještě chybí," dodal mistr světa z roku 2002, který po návratu z Evropy hraje brazilskou ligu za Flamengo.

Zápas v Belému byl odvetou takzvané Copy Roca, která se v nepravidelných intervalech konala mezi lety 1914 a 1976. První zápas skončil v Córdobě bez branek.

Přípravné fotbalové utkání:
Brazílie - Argentina 2:0 (0:0)
Branky: 54. Lucas, 75. Neymar.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.