V Mexiku měli problém s kontaminovaným masem další fotbalisté

17. října 2011 12:16 - BERLÍN

Na mistrovství světa fotbalistů do 17 let v létě v Mexiku bylo několik desítek dopingových případů. Podle německé televize ARD se jednalo o zakázanou látku clenbuterol a pozitivní test mělo zavinit kontaminované maso. Tento argument podle stejného zdroje přijala i Mezinárodní antidopingová agentura (WADA), proto neuplatní proti přistiženým hráčům žádné sankce.

 

Fotobanka Profimedia

Šampionátu v Mexiku se zúčastnili i mladí čeští fotbalisté, kteří skončili už v základní skupině. ARD neuvedla, kterých hráčů či týmů se problémy s dopingem týkaly, Němci to podle ní nebyli.

Stín podezření kvůli nálezu zakázané látky clenbuterolu padl v červnu během Zlatého poháru v Mexiku i na devět hráčů domácí seniorské reprezentace, přičemž pětice z nich měla pozitivní dopingový test. Z týmu byli vyloučeni, trestu od WADA či národního svazu se ale rovněž vyhnuli s ohledem na vysvětlení, že příčinou bylo kontaminované maso.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.