FIFA kvůli korupci vyšetřuje deset dalších karibských funkcionářů

26. října 2011 13:14 - CURYCH

Mezinárodní fotbalová federace FIFA začala vyšetřovat dalších deset funkcionářů karibského svazu. Podle agentury Reuters jsou všichni podezřelí ze zapletení do korupčního skandálu kolem bývalého prezidenta asijské konfederace Mohameda Bin Hammáma.

 

ČTK

Ve spojení s kauzou bylo již potrestáno pět karibských funkcionářů, kteří dostali zákazy vykonávání funkce v rozmezí od 30 dní do 26 měsíců. Podle vyšetřovatelů měli od Bin Hammáma, kterému byl za korupci vyměřen doživotní distanc, převzít úplatek ve výši 40 tisíc dolarů.

Do skandálu byl zapleten také Jack Warner, který ve stínu případu předcházejícího červnovým prezidentským volbám odstoupil z funkce viceprezidenta FIFA a šéfa středoamerické zóny CONCACAF.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.