Maradona marně letěl přes půl světa, aby se rozloučil s matkou

20. listopadu 2011 12:04 - BUENOS AIRES

Jeden z nejlepších fotbalistů historie Diego Maradona podnikl marnou cestu přes půl světa, aby se rozloučil s umírající matkou. Slavný Argentinec odletěl v sobotu ze svého dubajského působiště domů do vlasti, nicméně dorazil pozdě.

 

ČTK/AP

Podle agentury AP zemřela Maradonova jednaosmdesátiletá matka, v Argentině známá jako Doňa Tota, v nemocnici v Buenos Aires, kde už byla několikrát hospitalizována kvůli potížím se srdcem. Mistr světa z roku 1986 a současný kouč týmu Al Wasl se o její smrti dozvěděl během letu.

Na zprávu o úmrtí ženy, která porodila argentinskou fotbalovou legendu, zareagovaly okamžitě během prvoligového utkání týmy Independiente a Olimpo a druhý poločas hráči zahájili minutou ticha.

Diego je nejstarším ze tří synů a pátým dítětem Doni Toty. Se svou matkou měl velmi úzký vztah. Před letním odjezdem do Spojených arabských emirátů si nechal udělat na zádech tetování s nápisem "Toto, miluju tě".

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.