Fotbalistky porazily v kvalifikaci Arménii

ROUDNICE NAD LABEM

Jednoznačné vítězství 5:0 vybojovaly české fotbalistky v dnešním utkání kvalifikace o postup na mistrovství Evropy s Arménií. Vrátily se na druhé místo skupiny za dosud stoprocentní Dánsko a mají sedm bodů stejně jako třetí Rakousko; to však má odehráno o zápas více. Ze skupiny postoupí vítěz, druhý celek půjde do baráže.

Češky o výhře rozhodly už v úvodních 11 minutách, ve kterých se trefily obě sestry Martínkovy Irena a Lucie a také Jana Sedláčková. Arménky potvrdily roli outsidera skupiny a za celý zápas se nedostaly k jediné střele.

Naopak český výběr zaznamenal celkem 19 střeleckých pokusů, ale na další góly si musel počkat až do druhé půle. Nejprve se v 70. minutě prosadila Veronika Hoferková a v nastavení upravila na 5:0 Adéla Pivoňková z pokutového kopu za faul na Petru Divišovou.

Svěřenkyně trenéra Vladimíra Hrušky se v dalším kvalifikačním zápase představí až 31. března v Portugalsku. Následně 4. dubna doma vyzvou favorizované Dánky.

Utkání kvalifikace ME fotbalistek v Roudnici nad Labem:
ČR - Arménie 5:0 (3:0)
Branky: 3. I. Martínková, 6. Sedláčková, 11. L. Martínková, 70. Hoferková, 90.+1 Pivoňková z pen. Rozhodčí: Lampadariová (Řec.).
Sestava ČR: Taušová - Vyštejnová, Bertholdová, Mocová (74. Odehnalová), Sedláčková - Cahynová (53. Pivoňková), I. Martínková, Hoferková, Voňková (65. Ringelová) - Divišová, L. Martínková. Trenér: Hruška.