Rivaldo po vyhazovu ze Sao Paula ještě nekončí s fotbalem

2. prosince 2011 13:39 - SAO PAULO

I když přišel bývalý skvělý brazilský fotbalista Rivaldo o angažmá, neznamená to ještě jeho konec kariéry. Devětatřicetiletý mistr světa z roku 2002 a někdejší nejlepší hráč světa to zdůraznil den poté, co dostal vyhazov z klubu FC Sao Paulo a zdálo se, že v 39 letech pověsí kopačky na hřebík.

 

www.slavia.cz/Ondřej Zlámal

"Vedení mi oficiálně oznámilo, že už se mnou nepočítá. To ale neznamená mé loučení s fotbalem, pořád mám do něj chuť a chci hrát do konce roku 2012," oznámil dnes Rivaldo. Do Sao Paula přišla někdejší hvězda Barcelony a AC Milán letos v lednu a podepsala smlouvu do konce roku s opcí na další sezonu. Tu klub nevyužil, nový kouč Leao s ním už nepočítal.

Nejlepší fotbalové roky prožil Rivaldo v letech 1997 až 2002 v dresu Barcelony. V AC Milán už se mu osobně tolik nedařilo, ale s italským klubem vyhrál Ligu mistrů. Později hrál také za Olympiakos Pireus a uzbecký Bunjodkor, kam ho zlákala lukrativní smlouva.

V reprezentaci odehrál Rivaldo 74 zápasů a nastřílel 34 branek. V roce 1999 získal Zlatý míč a vyhrál také anketu FIFA o nejlepšího fotbalistu planety.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.