Šampióni se měli utkat v Bratislavě. Turnaj ale kvůli strachu z fandů zrušili

4. ledna 2012 18:05 - BRATISLAVA

Halový fotbalový turnaj, který se měl za účasti tří českých klubů uskutečnit tuto neděli v Bratislavě, byl na žádost slovenské policie zrušen. Podle starosty bratislavské městské části Nové mesto Rudolfa Kusého organizátoři turnaje „Fortuna Víkend šampionů“ nesplnili některé zákonné povinnosti a nedokázali zaručit bezpečnost akce.

 

Ina Fassbender, Reuters

„Nové mesto zakazuje organizování této akce. Organizátor nás nepřesvědčil, že bezpečnostní opatření jsou dostatečná. Těch věcí, které organizátor nezvládl, je hodně,“ uvedl Kusý. Podle policie organizátor například nedokázal zabezpečit dostatečný počet pracovníků bezpečnostní služby.

Za rizikový byly považovány především fanouškovské tábory domácího Slovanu či konkurenčního Spartaku Trnava. Vedle nich se měly turnaje účastnit české celky Sparta, Slavia a Bohemians 1905. Prodáno bylo už přes sedm tisíc vstupenek.

Ivan Vilček (Bratislava), Sport.cz, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.