Rubriky:

Ostatní

Trenér Rueda skončil u fotbalistů Chile, zamířil domů do Kolumbie

14. ledna 2021 20:17 - Santiago

Reinaldo Rueda skončil po třech letech na lavičce fotbalové reprezentace Chile. Třiašedesátiletý kouč zaujal uprázdněné trenérského místo u národního týmu rodné Kolumbie. Jeho jmenování potvrdilo vedení kolumbijského svazu.

 

Ivan Alvarado, Reuters

Rueda trénoval Chile od ledna 2018 a v následujícím roce s ním obsadil čtvrté místo na jihoamerickém šampionátu Copa América. U kolumbijské reprezentace by měl rodák z Cali nahradit Portugalce Carlose Queiroze, jenž byl začátkem prosince odvolán po dvou porážkách v kvalifikaci o postup na mistrovství světa 2022. Kolumbie i Chile mají po úvodních čtyřech kvalifikačních zápasech čtyři body.

Kolumbii už Rueda trénoval v letech 2004-2006. Poté dovedl na MS 2010 Ekvádor a o čtyři roky později Honduras. Na klubové úrovni je jeho největším úspěchem vítězství v Poháru osvoboditelů v roce 2017 s kolumbijským Atléticem Nacional, před Chile trénoval ještě brazilské Flamengo.

Novým trenérem bulharských fotbalistů bude Petrov

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.