Austrálie a Katar se vzdaly startu na šampionátu Copa América

23. února 2021 23:14 - Sao Paulo

Fotbalisté Austrálie a Kataru nebudou startovat na letošním turnaji Copa América. Obě země, které měly na z loňska odloženém jihoamerickém šampionátu startovat jako hosté, se omluvily kvůli nabitému programu v této sezoně.

 

AP Photo/Julio Cortez

Podle zástupců konfederace CONMEBOL už předběžný zájem o start na turnaji, který se bude hrát od 11. června do 10. července v Argentině a Kolumbii, projevili další kandidáti. Pokud se noví účastníci nepřihlásí oficiálně, odehraje šampionát jen deset jihoamerických týmů.

Austrálie byla původně nalosována do skupiny A spolu s Argentinou, Chile, Uruguayí, Paraguayí a Bolívií. Katar měl hrát v béčku s Kolumbií, Ekvádorem, Venezuelou, Brazílií a Peru.

Austrálii ale čeká ve stejném termínu kvalifikace o postup na MS 2022. Katar, který má jako pořadatel MS účast jistou, má před sebou kvalifikaci na mistrovství Asie.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.