Makejte na sobě, i maličkosti vám pomohou v kariéře, apeluje Souček na malé i velké

9. března 2021 16:17 - Praha

I nejobletovanější a v posledních týdnech a měsících nejsledovanější český fotbalový legionář se k apelu připojil. „Makejte na sobě. Zkoušejte všelijaké maličkosti, protože i ty vám po návratu na hřiště v kariéře pomohou. Sami uvidíte, jak jsou důležité,“ vzkázal všem fotbalistům a fotbalistkám v tuzemsku Tomáš Souček, jenž se stal patronem mistrovství republiky v individuálním tréninku, akce, do které se navzdory nelehké době a momentálně panující situaci může zapojit skutečně každý. Malí i velcí fotbalisté, holky i kluci.

 

whufc.com

Jasně, pro amatérský sport - fotbal nevyjímaje - je současná situace svízelná. „Scházet se nemůžete, trénovat společně také ne, ale fotbalový míč doma určitě máte. Proto na sobě makejte. Před dome, na zahradě, nebo v bytě. Až se vrátíte na hřiště, uvidíte, jak jste se zlepšili," dává návod všem fotbalistům záložník West Hamu a české reprezentace Tomáš Souček.

On sám by mohl vyprávět, jak moc mu individuální trénink a snaha zlepšit se v každé maličkosti, pomohl.

Útok na Ligu mistrů! Čeští legionáři s West Hamem slaví další výhru

Apel spojil s výzvou, aby se fotbalisté zapojili do mistrovství republiky v individuálním tréninku, němuž najdou veškeré informace na trenujdoma.fotbal.cz. V kostce řečeno - v mistrovství jde o možnost zdokonalit se v dovednostech a připravit se na hru, bez ohledu na věk, úroveň dovedností či klub.

,,Každý bude hrát a sbírat body nejen sám za sebe, ale zároveň i pro svůj klub. Můžete tak mezi sebou v rámci klubů zdravě soupeřit. Někdo bude více trénovat doma, někdo bude raději venku na čerstvém vzduchu, což je pro trénink určitě ta lepší varianta, každý ale může trénink přizpůsobit svým dovednostem a podmínkám. Trenéři týmů na všech úrovních tak mají možnost sledovat své hráče při plnění úkolů, nastavovat jim plán tréninku a zároveň se svými hráči i komunikovat, rozvíjet je a motivovat i v této složité době," představil záměr projektu jeden z jeho autorů Antonín Plachý z úseku trenérů Fotbalové asociace ČR.

spo, Sport.cz, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.