Vymyšlená penalta je stála Evropskou ligu. Rozhodčí za ni jde do vězení!

4. dubna 2021 08:47 - Praha

Sezona 2017/18, utkání o všechno mezi Spartakem Subotica a Radnički Niš v srbské lize, vítěz obsadil celkové třetí místo v tabulce, které znamenalo místenku do bojů o Evropskou ligu... Spartak Subotica vyhrál 2:0 - vše se zdá být jasné a uzavřené, ale opak je pravdou. Velice sporná druhá penalta domácích v závěrečných minutách totiž byla odpískána zcela neprávem a rozhodčí, který ji měl na svědomí, jde nyní na více jak rok do vězení!

 

Vlastimil Vacek, Právo

Spartak vedl po proměněné penaltě z 66. minuty 1:0 a Radnički Niš měl tak reálnou šanci na vyrovnání, jenže to nedopustil hlavní rozhodčí Srdjan, který z ničeho vykouzlil druhou penaltu pro domácí, kterou se štěstím Nemanja Nikolič proměnil.

Odpískanému pokutovému kopu nemohl nikdo uvěřit, hosté na ni už nedokázali zareagovat a do bojů o Evropskou ligu tak postoupil Spartak, který v ní později narazil na pražskou Spartu. Okamžitě po konci zápasu, si hlavního rozhodčího Srdjana z trávníku odvedla policie s podezřením na korupci.

Sestřih osudného zápasu mezi Spartakem Subotica a Radnički Nišem

Až teď po více jak dvou letech se srbský rozhodčí dozvěděl verdikt, o kterém rozhodla protikorupční komora Nejvyššího soudu v Novém Sade - 15 měsíců vězení a stopka na deset let! Rozsudek ještě není pravomocný, tak se dá očekávat, že se proti němu Srdjan Obradovič ještě odvolá, zda uspěje je však ve hvězdách.

bp, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.