Fotbalisté Defensy získali jihoamerický Superpohár

Fotbalisté argentinského celku Defensa y Justicia získali jihoamerický Superpohár. Vítězové Jihoamerického poháru v odvetě s Palmeiras vyhráli 2:1 a po bezbrankovém prodloužení rozhodli o triumfu poměrem 4:3 v penaltovém rozstřelu.

Fotbalisté argentinského celku Defensa y Justicia s trofejí pro vítěze jihoamerického Superpoháru.

Defensa s vítězem Poháru osvoboditelů prohrála první zápas 1:2, ale ve středeční odvetě v Sao Paulu dvěma góly otočila skóre. Utkání do prodloužení poslal v nastavení Marcelo Benítez, který využil početní výhodu po vyloučení Matiase Vini.

V prodloužení Defensa přežila pokutový kop i vyloučení útočníka Braiana Romera a v penaltovém rozstřelu rozhodla o zisku druhé trofeje. Do nejvyšší soutěže přitom postoupila teprve v roce 2014.