Živě

Trenér Interu Milán Conte zkritizoval Super ligu i vedení evropského fotbalu

22. dubna 2021 10:05 - Milán
(Aktualizováno: 22. dubna 2021 10:20)

Trenér fotbalistů Interu Milán Antonio Conte se postavil proti uzavřené Super lize, jejímž členem měl být i jeho tým. Současně však zkritizoval i UEFA, která podle něj dává klubům málo peněz.

 

Jennifer Lorenzini, Reuters

Inter byl jedním z dvanácti celků, které v pondělí oznámily vznik uzavřené soutěže. Super liga měla účastníkům přinést víc peněz, ale po masivní kritice bylo od jejího vytvoření prozatím ustoupeno.

"Ligu mistrů a Evropskou ligu musí hrát pouze kluby, které si ji zaslouží. Ve sportu prostě musí být meritokracie," citovala agentura Reuters jednapadesátiletého Conteho, kterému se nelíbilo, že v Super lize by velkokluby měly místo jisté.

Šéf Realu Madrid Pérez: Bez založení superligy fotbal zemře!

Bývalý trenér Juventusu, Chelsea a italské reprezentace se však opřel i do UEFA. "Organizuje evropské poháry a jen minimum z výdělku dostanou týmy. Kluby by měly dostávat víc. UEFA investovat nemusí, kluby ano," dodal.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.