Italské kluby přijdou napříště za účast v soukromých soutěžích o účast v lize

26. dubna 2021 18:42 - Řím

Italská fotbalová federace FIGC přidala v reakci na pokus o založení Super ligy do svých stanov speciální klauzuli, podle níž v budoucnu bude možné kluby za účast v podobném projektu vyloučit z domácí ligy. Pravidlo, které klubům zakazuje účast v soukromých soutěžích, přijal výkonný výbor FIGC jednomyslně.

 

Alessandro Garofalo, Reuters

Vytvoření uzavřené Super ligy ohlásila minulý týden dvanáctka elitních klubů z Anglie, Španělska a Itálie. Úmysl vyvolal obrovskou nevoli ze strany fanoušků, hráčů, mezinárodních federací FIFA a UEFA, národních asociací, vedení ligových soutěží i politiků a kluby z Anglie i italští účastníci Inter, Juventus a AC Milán z projektu po několika dnech odstoupily.

Účast v soutěžích neschválených FIGC, FIFA nebo UEFA bude podle předsedy FIGC Grabrieleho Graviny v budoucnu znamenat automatickou ztrátu národní licence. Souhlas FIGC bude vyžadován i ke startu v přátelských turnajích. Navíc bylo přijato opatření, které zakazuje majitelům ovládat několik profesionálních klubů současně.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.