Živě

Italské kluby přijdou napříště za účast v soukromých soutěžích o účast v lize

26. dubna 2021 18:42 - Řím

Italská fotbalová federace FIGC přidala v reakci na pokus o založení Super ligy do svých stanov speciální klauzuli, podle níž v budoucnu bude možné kluby za účast v podobném projektu vyloučit z domácí ligy. Pravidlo, které klubům zakazuje účast v soukromých soutěžích, přijal výkonný výbor FIGC jednomyslně.

 

Alessandro Garofalo, Reuters

Vytvoření uzavřené Super ligy ohlásila minulý týden dvanáctka elitních klubů z Anglie, Španělska a Itálie. Úmysl vyvolal obrovskou nevoli ze strany fanoušků, hráčů, mezinárodních federací FIFA a UEFA, národních asociací, vedení ligových soutěží i politiků a kluby z Anglie i italští účastníci Inter, Juventus a AC Milán z projektu po několika dnech odstoupily.

Účast v soutěžích neschválených FIGC, FIFA nebo UEFA bude podle předsedy FIGC Grabrieleho Graviny v budoucnu znamenat automatickou ztrátu národní licence. Souhlas FIGC bude vyžadován i ke startu v přátelských turnajích. Navíc bylo přijato opatření, které zakazuje majitelům ovládat několik profesionálních klubů současně.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.