Živě

Robben si zřejmě 100. zápas v reprezentaci nezahraje, v nominaci na ME chybí

14. května 2021 17:47

Fotbalista Arjen Robben chybí v předběžné nominaci nizozemského národního týmu pro mistrovství Evropy. Sedmatřicetiletý ofenzivní hráč, který se v květnu zotavil z vleklého zranění lýtka a snil o návratu do reprezentace, se zatím do širšího kádru čítajícího 34 jmen nevešel. Zřejmě se tak nedočká jubilejního 100. zápasu v reprezentaci.

 

Andreas Gebert, Reuters

"Nikdy neříkej nikdy, ale v tuto chvíli to na Robbenovo zařazení do reprezentace nevidím," řekl kouč Frank de Boer.

Vedle Robbena chybí i kapitán a obránce Virgil van Dijk, který v týdnu ohlásil, že chce v Liverpoolu doléčit zraněné koleno.

Osmatřicetiletý Alves se po dvou letech vrací do brazilské reprezentace

Robben, jenž aktuálně působí v sedmém týmu nizozemské ligy Groningenu, odehrál v národním týmu 96 zápasů, v nichž vstřelil 37 gólů. Vedle bronzu z ME 2004 vybojoval i stříbro a bronz na MS 2010, respektive 2014.

Konečnou nominaci 26 hráčů musí všichni účastníci ME uzavřít do 1. června. Nizozemsko narazí v základní skupině na Ukrajinu, Rakousko a Severní Makedonii. Všechna utkání sehraje v Amsterodamu.

ivp ura

ČTK

Časová osa: Ostatní

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.