Curacao muselo kvůli nákaze koronavirem v týmu odstoupit ze Zlatého poháru

10. července 2021 11:35 - Frisco

Fotbalová reprezentace Curacaa musela jen několik hodin před zahájením šampionátu Severní a Střední Ameriky odstoupit kvůli vysokému počtu pozitivních testů na koronavirus v týmu. Překvapivé čtvrtfinalisty předchozího ročníku Zlatého poháru z roku 2019 ve skupině A na poslední chvíli nahradila Guatemala. Oznámili to zástupci federace CONCACAF.

 

@CTVNews, Twitter

Tým maličkého ostrovního státu z Karibiku, který má necelých 160.000 obyvatel a je součástí Nizozemského království, měl turnaj zahájit dnešním zápasem se Salvadorem. Trenéra Guuse Hiddinka měl na lavičce zastupovat Patrick Kluivert. Čtyřiasedmdesátiletý kouč se totiž ještě zotavuje z následků onemocnění covidem-19.

Zlatý pohár letos opět hostí Spojené státy, hrát se bude v devíti amerických městech. Titul z roku 2019 obhajuje Mexiko, finále je na programu 1. srpna.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.