Petrášek se po penaltové výhře nad Legií raduje z polského Superpoháru

17. července 2021 22:18 - Varšava

Polský fotbalový Superpohár vyhrál Raków Čenstochová, který porazil ligového mistra Legii Varšava 4:3 na pokutové kopy. Ze zisku trofeje se radoval i český obránce Tomáš Petrášek, který nastoupil od 77. minuty a v rozstřelu dal první gól vítězů. V dresu Legie se ze hry neprosadil Tomáš Pekhart, jenž byl v minulé sezoně nejlepším střelcem polské ligy, penaltu však rovněž proměnil.

 

archiv Tomáše Petráška

Čenstochovou dostal v 10. minutě do vedení chorvatský obránce Fran Tudor. V nastavení druhého poločasu vyrovnal ázerbájdžánský reprezentant Mahir Emreli.

Raków, který skončil v lize na druhém místě o pět bodů za Legií, vybojoval sto let po založení druhou trofej v historii klubu. Tou první byl květnový triumf ve finále Polského poháru, kterým si zajistil účast v Superpoháru.

Polský fotbalový Superpohár:
Legia Varšava - Raków Čenstochová 1:1 (0:1), pen. 3:4
ČTK

Časová osa: Ostatní

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.