Fotbalisté prchali ze hřiště, zápas zasáhlo „tornádo“

25. července 2021 23:42 - Achocalla/Praha

Přišlo to jako blesk z čistého nebe! Nepěkný zážitek při nástupu k zápasu prožili účastníci fotbalového turnaje v Bolívii nedaleko obce Achocalla. Duel amatérských sportovců tam přerušilo prachové tornádo. Na to, jak písečný vír vyděsil aktéry na hřišti a způsobil chaos, se můžete podívat ve videu níže.

Reuters

Záznam začíná ve chvíli, kdy fotbalisté nastupují na hřiště v tradičním předzápasovém rituálu. Úvodní hvizd finále se ale musel o nějaký čas posunout. Během chvíle se totiž na scéně objeví prachové tornádo.

Zmatení sportovci vůbec netušili, co se to děje a situace na hrací ploše se po chvíli změnila v chaos. Podle informací zahraničních médií se ale nikomu nic vážného nestalo.

Prachové tornádo v českých krajích známé jako „rarášek" nebo „čertík" vzniká na loukách a polích. Oproti skutečným tornádům může vznikat i za slunečného počasí, bývá ale mnohem menší a způsobuje i nesrovnatelně menší škody.

pb, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.