Advocaat v 73 letech s trénováním nekončí, povede fotbalisty Iráku

31. července 2021 23:36 - Amsterdam

Nizozemec Dick Advocaat navzdory dřívějším zprávám s trénováním nekončí. Věhlasný fotbalový kouč převzal reprezentaci Iráku místo Slovince Srečka Katance a bude s ní bojovat o postup na mistrovství světa v příštím roce.

 

twitter:@FabrizioRomano, Twitter

Třiasedmdesátiletý Advocaat vedl naposledy Feyenoord Rotterdam, kterému na jaře pomohl v nizozemské lize k postupu do Konferenční ligy. Už v zimě ohlásil, že po sezoně odejde do důchodu. Nakonec však své plány změnil.

"Když se naskytla tahle příležitost, chtěl jsem se jí chopit. Budeme hrát o mistrovství světa, to za to stojí. Zabere mi to osm dní v měsíci, jinak budu v Nizozemsku," řekl Advocaat. "O peníze nejde, tyhle země jich moc nemají. Beru to jako výzvu," dodal bývalý kouč reprezentací Nizozemska, SAE, Koreje, Belgie, Ruska a Srbska.

S PSV Eindhoven, Glasgow Rangers a Petrohradem slavil Advocaat ligové tituly, s ruským týmem získal v roce 2008 také Pohár UEFA.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.