Americká fotbalová hvězda Lloydová ukončí v 39 letech kariéru

16. srpna 2021 21:28 - Chicago

Dvojnásobná nejlepší fotbalistka světa Američanka Carli Lloydová ukončí kariéru, během níž vyhrála dvakrát mistrovství světa i olympijské hry. Devětatřicetiletá útočnice se ve čtyřech zářijových a říjnových zápasech rozloučí s reprezentací a poté dohraje s týmem FC Gotham americkou ligu NWSL. O jejím rozhodnutí dnes informovala americká fotbalová federace.

 

Fernando Vergara, ČTK/AP

Lloydová odehrála za národní tým 312 zápasů, v nichž dala 128 gólů. Světové tituly slavila v letech 2015 a 2019, k tomu má stříbro z roku 2011 a bronz z roku 2007. Po olympijských triumfech v Pekingu a Londýně letos v Tokiu pomohla Američankám v Tokiu ke třetímu místu. Nejlepší hráčkou světa byla vyhlášena v letech 2015 a 2016.

"Pokaždé, když jsem nastupovala na hřiště, hrála jsem, jakoby to byl můj poslední zápas. Nic jsem nebrala jako samozřejmost, protože vím, že je těžké dostat se na vrchol, ale ještě těžší je se na něm udržet," uvedla Lloydová v prohlášení.

ČTK

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.