V Argentině otestují při kvalifikaci MS návrat fanoušků na stadiony

25. srpna 2021 09:29

Po více než roční pauze vynucené koronavirem se mohou argentinští fotbaloví fanoušci vrátit na stadiony. Jako první si jejich podporu užije reprezentační tým 9. září na zápase kvalifikace mistrovství světa proti Bolívii, při němž mohou být poprvé od vypuknutí pandemie zaplněny tribuny arény v Buenos Aires na 30 procent kapacity.

 

Podle úterního prohlášení ministryně zdravotnictví Carly Vizzottiové a ministra sportu Matíase Lammense se pak během září mohou postupně vrátit diváci i na další fotbalové soutěže. "Bude to test nejen pro fotbal, ale i pro další velké akce," řekl k chystanému duelu národního týmu Lammens.

Na stadiony se podle nařízení dostanou jen fanoušci s dokončeným očkováním nebo negativním PCR testem. Omezení se týkají i zasedacího pořádku s povinnými rozestupy a nutností sledovat utkání v sedě na jenom místě. Zatím není jasné, jak taková pravidla budou obvykle vášniví argentinští fanoušci dodržovat.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.