UEFA a evropské kluby jsou proti pořádání fotbalového MS každé dva roky

3. září 2021 21:50 - Londýn

UEFA a přední evropské kluby podle agentury Reuters nesouhlasí s návrhem FIFA pořádat fotbalové mistrovství světa každé dva roky. V současnosti se šampionát koná po čtyřech letech.

 

Twitter @mickakers

S nápadem přišel bývalý trenér Arsenalu Arséne Wenger, který nyní působí jako šéf globálního rozvoje ve FIFA. Čtyřletý cyklus podle něj dává hráčům malou šanci na opakovanou účast na turnaji a změna by také pomohla ulehčit nabité termínové listině.

Podle zdroje agentury Reuters je však UEFA a asociace evropských klubů proti a změnu nepodpoří. Předseda UEFA Aleksander Čeferin navíc nedávno uvedl, že návrh s kluby, hráčskými odbory nebo s představiteli lig nikdo nekonzultoval.

Wenger navrhuje, aby se fotbalové MS konalo každé dva roky

FIFA už si v květnu nechala vypracovat studii, jestli by se vyplatilo pořádat mistrovství světa mužů i žen po dvou letech. Jakoukoliv změnu týkající se šampionátu by muselo odhlasovat 211 členských federací.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.